A program első sorban a tapasztalaton alapuló tanulás módszerére épül, melynek célja tulajdonképpen az, hogy olyan fiatalokat képezzen, akik saját közösségük hasznos tagjaivá válnak.
A Tőlünk Neked címet viselő projekt egy hosszú távú tanulási folyamat, amely több alkalomból épül fel, így a résztvevőknek lehetősége van igazán megismerni egymást és tanulni egymástól.
A program élménypedagógiai és kalandpedagógiai módszereket egyaránt tartalmaz, a fiatalok a természetben található eszközök segítségével, szabadban játszódó tevékenységekkel fejlesztik problémamegoldó-készségüket.
A közös élmények segítenek abban, hogy a résztvevők egy igazi közösséggé kovácsolódhassanak, és később hatékonyan együtt dolgozhassanak.
A programnak négy különböző része van: csapatépítés, tervezés, a megtervezett önkéntes program lebonyolítása és a lezárás.
A program egyszerre több cél megvalósítását tűzi ki céljául. Amellett, hogy erősíti a közösségi érzést, alternatív lehetőséget nyújt a hátrányos helyzetű környezetből érkező fiatalok számára, és fejleszti az önbizalmat és a felelősségvállalást a résztvevőkben.
A szatmárnémetiből nyolc máltás kedvezményezett vesz részt a programban, ők mindannyian lelkesen és kitartóan vették az előttük álló akadályokat. A csapatépítő során saját maguknak kellett megszervezi egy erdei túrát, amely során az erdőben sátrakban aludtak, saját maguknak készítették el az ételt, tüzet raktak, stb. A következő alkalom –ami maga az önkénteskedés - Szatmárnémetiben lesz megszervezve, a fiatalok saját maguk terveznek meg egy önkéntes programot, amit a más városból érkező társaikkal együtt bonyolítanak is le október 23–27. között.